سایت ساز رایگان افزایش رتبه الکسای قانونی
بستن تبلیغات [X]
دانش‌آموزان پایه دوازدهم: "کاش هیچوقت کنکوری ۹۹ نمیشدیم!

دانش‌آموزان پایه دوازدهم: "کاش هیچوقت کنکوری ۹۹ نمیشدیم!

جمعه 19 ارديبهشت 1399
16:15

در کنار تمام دغدغه‌های کرونایی خانواده‌ها و دانش‌آموزان، با نزدیک شدن به ایام امتحانات پایان سال، این بار فصل جدیدی از نگرانی‌ها پیش روی آنها گشوده شده است و با هر اظهارنظر جدید مسئولان آموزش و پرورش، این نگرانی و استرس‌ها، تلاطم بیشتری پیدا می‌کند.

این روزها خانواده‌ها و دانش‌آموزان در کنار تمام مشکلات یادگیری به شیوه مجازی و از راه دور که تاکنون تجربه‌ای از آن نداشتند، دل‌نگران وضعیت برگزاری امتحانات هستند که برای دانش‌آموزان پایه دوازدهمی‌ به دلیل وضعیت نامشخص کنکور این نگرانی دو چندان شده است.

البته برگزاری امتحانات پایه دوازدهم قطعاً به صورت حضوری خواهد بود و طراحی سؤالات بدین ترتیب است که 80 درصد محتوای کتاب‌های درسی که در آموزش‌های حضوری ارائه شده است برای همه دانش‌آموزان مبنا قرار می‌گیرد و 16 نمره از این بخش سوال طرح می‌‌شود و 4 نمره باقی‌مانده نیز مربوط به 20 درصد محتوای کتاب‌های درسی است که به صورت مجازی ارائه شده و در این جا دو نوع سوال طراحی می‌شود، 4 نمره از درصدی که توسط آموزش غیرحضوری تدریس شده است تا افرادی که تمایل داشتند به آن پاسخ دهند و 4 نمره نیز از همان 80 درصد قبلی.

آغاز ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی از امروز

اگرچه تکلیف امتحانات نهایی برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم مشخص است اما آنچه هم‌اکنون از سوی بیشتر دانش‌آموزان سؤال می‌شود، وضعیت طراحی سوالات کنکور است و اینکه آیا در این بخش هم 80 درصد محتوای کتاب‌های پایه دوازدهم مبنا قرار می‌گیرد؟

پای دردل یک دانش‌آموز پایه 12

در این باره یکی از دانش‌آموزان پایه 12 می‌گوید:‌ " فکر کنم بدشانس ترین نسل را باید نسل ما بدانند! معلم‌ها آزمون آنلاین می‌گیرند و به خیالشان این آزمون‌ها، کمک خوبی به ما میکند در حالیکه بدتر وقت ما را می‌گیرد؛ آموزش و پرورش تصور می‌کند با تدریس‌های بی‌کیفیت که انجام می‌دهد ما دروس را یاد می‌گیریم؛ کاش سؤالات کنکور هم در حد تدریس‌های شبکه آزموش بود؛ حتی اردوی عید نداشتیم، تمام امیدمان به این بود که در یک محیط ساکت درس بخوانیم.


[ بازدید : 31 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به زمان اعلام نتایج دکتری 99 سایت پی اچ دی است. | طراح قالب avazak.ir| با قدرت sharghblog.ir